Brand book. Co to jest?

Brand book, zwany także „księgą brandu” lub „księgą identyfikacji wizualnej”, to dokument zawierający wytyczne dotyczące sposobu prezentacji i komunikacji wizualnej marki lub firmy. Jest to narzędzie, które ma na celu zapewnienie spójności i jednolitości w sposobie przedstawiania marki w różnych kontekstach.

W brand booku znajdują się zazwyczaj informacje dotyczące:

  1. Logo i znaków graficznych: Opisuje, jak powinno być używane logo, jakie są jego warianty, minimalna wielkość, odstępy do zachowania, itp.
  2. Kolory marki: Określa główne kolory marki oraz ich warianty, zazwyczaj wraz z kodami kolorów Pantone, RGB czy CMYK.
  3. Typografia: Wskazuje, jakie czcionki lub rodzaje pisma powinny być używane w różnych materiałach graficznych i tekście.
  4. Zasady projektowania: Opisuje ogólne zasady projektowania materiałów, takie jak układ stron, proporcje, kompozycja, używanie obrazków i grafik itp.
  5. Zastosowanie w różnych mediach: Wskazuje, jak marka powinna być prezentowana w różnych środkach przekazu, takich jak strony internetowe, materiały drukowane, media społecznościowe, itp.
  6. Komunikacja wizualna: Określa ogólny styl komunikacji wizualnej, aby zachować spójność w wyglądzie i tonie przekazu marki.
  7. Przykłady poprawnego i błędnego użycia: Prezentuje konkretne przykłady poprawnego i błędnego użycia elementów marki, aby uniknąć nieporozumień.
  8. Historia i filozofia marki: Może zawierać opowieść o historii marki, jej wartościach, misji i wizji.

Brand book jest niezwykle ważnym narzędziem dla firm, ponieważ pomaga zachować spójność i profesjonalizm w komunikacji wizualnej. Dzięki niemu wszyscy pracownicy i zewnętrzni partnerzy są w stanie konsekwentnie reprezentować markę w sposób zgodny z jej tożsamością i wartościami.

Jeżeli chcesz wiedzieć jak poprawiam grafikę w firmie. Zapraszam tutaj.


Opublikowano

w

,

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *