DTP – rewolucja w druku

DTP (Desktop Publishing) to technologia, która odmieniła sposób, w jaki drukujemy materiały. Dzięki wykorzystaniu niedrogich mikrokomputerów i drukarek laserowych oraz specjalnego oprogramowania, możemy tworzyć wysokiej jakości wydruki z kompleksową kontrolą typograficzną w wielu różnych formatach.

Przed rozwojem DTP, uzyskanie wysokiej jakości wydruków z tekstu generowanego komputerowo było skomplikowane i kosztowne. Jedynym sposobem było użycie skomplikowanych wbudowanych kodów formatujących lub specjalnego, drogiego sprzętu. DTP diametralnie zmieniło tę sytuację.

Dzięki DTP nawet małe organizacje mogą tworzyć własne wysokiej jakości materiały prezentacyjne, takie jak broszury, biuletyny, arkusze informacyjne i inne formy dokumentacji. Oszczędności wynikające z wykorzystania DTP pozwalają na poprawę jakości publikowanych informacji i zwiększenie wiarygodności organizacji.

Kontrola nad procesem drukowania pozwala na częstsze aktualizacje materiału, co przekłada się na bardziej aktualne i dokładne informacje. DTP umożliwia również tworzenie krótkich serii i „publikację na żądanie”. Możliwe staje się przechowywanie i dostarczanie dokumentów przez sieci komunikacyjne, co stanowi krok w kierunku radykalnej zmiany sposobu, w jaki się komunikujemy.

Podsumowując, DTP ułatwia komunikację, poprawia jakość produktu drukowanego i umożliwia dodanie całej gamy usług dodatkowych, takich jak częste aktualizacje, publikowanie na żądanie i archiwizacja elektroniczna. Warto zwrócić uwagę na nowe metody dystrybucji dokumentów, które są możliwe dzięki DTP.

DTP to rewolucja w druku. Dzięki niemu drukowanie stało się łatwiejsze, bardziej dostępne i przede wszystkim tańsze. Zachęcamy do wykorzystania tej technologii i tworzenia własnych materiałów prezentacyjnych!


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *